Emocje

Miękkie i delikatne, 3-warstwowe chusteczki higieniczne w wyjątkowych paczuszkach z oryginalną sentencją, wywołującą uśmiech lub skłaniającą do refleksji. Mix sześciu różnych wzorów w dziesięciopaku pozwala znaleźć wariant idealnie pasujący nie tylko do naszych upodobań, ale również do bieżącego nastroju, sytuacji i okoliczności! Nowa linia chusteczek Velvet to produkt, który warto mieć przy sobie i dzielić się nim z innymi – tak, jak każdego dnia dzielimy się przeżyciami i emocjami. 100-procentowa celuloza. Produkt ma atest PZH.

Powrót

1. Z czego zrobione są chusteczki Velvet?

Chusteczki higieniczne i uniwersalne Velvet są wykonane w 100% z celulozy.

2. Co to jest celuloza?

Celuloza to naturalne, biodegradowalne włókno drzewne, które wykorzystuje się do produkcji papieru. Zależnie od pochodzenia może ono mieć różne właściwości. Celuloza pozyskiwana z drzew liściastych (np. z buku, eukaliptusa) charakteryzuje się krótszymi włóknami – to one, wymieszane w masie papierniczej, nadają miękkość finalnemu produktowi. Natomiast celuloza z drzew iglastych ma dłuższe włókna, które zapewniają odpowiednią wytrzymałość.

3. Ile warstw mają chusteczki Velvet?

Chusteczki higieniczne są trójwarstwowe, a uniwersalne – dwuwarstwowe. Wyjątkiem są chusteczki Velvet z balsamem; w tym wariancie chusteczki higieniczne mają cztery, a uniwersalne trzy warstwy.

4. Czy chusteczki Velvet mogą uczulać?

Celuloza użyta do produkcji chusteczek jest naturalnym włóknem i nie powoduje uczuleń.

5. Jak powstają chusteczki?

W zakładzie Velvet CARE w Kluczach odpowiednio przygotowana celuloza przetwarzana jest w masę papierniczą, a ta – w higieniczną bibułkę. Następnie ogromne zwoje miękkiej i delikatnej materii (tambory), trafiają na odwijaki automatów przetwórczych. Stąd w tempie 450 metrów na minutę bibuła z każdego tamboru sunie w stronę kolejnej sekcji, gdzie poprzez ozdobne wytłoczenie łączy się ją w kilkuwarstwową wstęgę. Dalej tnie się tę wstęgę na mniejsze (o odpowiedniej długości i szerokości), które składa się maszynowo. Złożone chusteczki umieszcza się w foliowych paczkach lub kartonowych pudełkach.

6. Czy opakowania po chusteczkach można przekazać do recyclingu?

Kartonowe opakowania po chusteczkach Velvet można oddać na makulaturę, natomiast opakowania foliowe wyrzuca się do suchych odpadów segregowanych.

7. Gdzie mogę kupić chusteczki Velvet?

Chusteczki Velvet dostępne są w większości hiper- i supermarketów w Polsce, w drogeriach, halach Cash & Carry oraz hurtowniach. Poza tym produkty Velvet można znaleźć w wielu lokalnych sklepach (chemicznych i przemysłowych). Jeśli chcesz kupić papier Velvet do swojego sklepu lub punktu HoReCa, prześlij nam swoje dane za pośrednictwem adresu e-mail: kontakt@velvetcare.pl Przekażemy informację do naszego działu handlowego i skontaktujemy się z Tobą.