Sprytne sposoby na pozbycie się sierści

Długie, krótkie, mięciutkie i nieco bardziej szorstkie, zachęcające do głaskania i przytulania się – uwielbiamy futro naszych zwierzaków! Dla tej chwili razem, kiedy możemy podrapać psa lub kota za uszkiem, jesteśmy w stanie poświęcić… tyle czasu na sprzątanie :). Jak czyścić sierść prosto i z pomysłem?

Proponujemy kilka ciekawych sposobów, które warto wykorzystać w sprzątaniu sierści naszego pupila.

Rolki samoprzylepne w pogotowiu Jest to narzędzie doskonale znane przez każdego zwierzoluba, więc nie trzeba go przedstawiać. Pozwala dość szybko zmienić oblicze każdego stroju, do którego przytulił się nasz zwierzak. Rolki mogą jednak dość szybko zużywać się, kiedy postanowimy przyłożyć je do większej powierzchni – np. mebli. Dlatego warto poznać sprytne alternatywy!

Wyszczotkuj tkaninę! W przypadku regularnego sprzątania sierści bardziej praktyczne mogą okazać się narzędzia wielokrotnego użytku – jak specjalne szczotki do ubrań. Posiadają one gładkie wykończenie ze weluru, który ściąga włoski z ubrań i tapicerki. Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się na takie zakup, może wypróbować coś, co macie pod ręką – np. silikonową szczotkę, którą używa się do wyczesywania zwierząt, ale można i do czyszczenia tkanin z sierści. Dla lepszego efektu możecie ją zwilżyć. Zobaczcie, jak radzą sobie te miękkie wypustki!

Wiele zastosowań gumowych rękawiczek Ten pomocny przedmiot większość z nas posiada w swoim domu. Gumowych rękawiczek używamy do ochrony dłoni – podczas mycia naczyń czy sprzątania. Nie każdy wie, że świetnie sprawdzą się one w usuwaniu sierści po naszych czworonogich przyjaciołach. Taka niepozorna rękawica może działać jak magnes na sierść – wystarczy, że odrobinę ją zwilżycie i przesuniecie dłonią po tkaninie, którą chcecie oczyścić. Może czasami czynność tę trzeba kilkakrotnie powtórzyć, ale na koniec wystarczy opłukać rękawicę i porządki z głowy!

Myjka – nie tylko do szyb Używacie myjek zakończonych gumowym paskiem, który ściąga płyn z szyb? Chyba domyślacie się, jakie alternatywne zastosowanie może mieć taka myjka… Skutecznie czyści szyby, ale równie dobrze poradzi sobie z sierścią. Lekko zwilżona, bez dużego nacisku i wysiłku ściąga sierść z tkanin obiciowych i dywanów. Na pewno przyda się na większych powierzchniach, bo do spodni niestety nie ma jej co przymierzać.

Ręcznik papierowy – domowy niezbędnik Delikatna sierść często unosi się powietrzu i osadza także nieco wyżej – np. na stolikach i blatach. Najłatwiejszy sposób na wysprzątanie mebli to przetarcie wilgotnym ręcznikiem papierowym. Wytrzymały ręcznik Velvet zbiera wszystkie włókna oraz paproszki i nie zostawia śladów papieru. Powierzchnia po przetarciu pozostaje idealnie czysta. Gotowe!

A na koniec… pamiętajcie, że lepiej zapobiegać takim porządkom. Dokładnie wyczesywanie pupili, zwłaszcza w okresie linienia, może zaoszczędzić nam wiele pracy! Dodatkowo zwierzaki uwielbiają ten delikatny masaż przy wyczesywaniu, a szczęśliwy pupil i szczęśliwy właściciel chodzą w parze!

 

Dowiedz się więcej o produktach z artykułu