Poznaj markę Velvet

1897

Kluczowa decyzja

Właściciel majątku Klucze, Ludwik Mauve, rozpoczyna z trzema wspólnikami budowę fabryki papieru. Przyjmuje prostą, ale ambitną strategię: postanawia podbić rynek produktami o najwyższej jakości. Działamy w tym duchu do dziś – macie to na papierze!

1897

1924

Międzynarodowe sukcesy

Wyroby z Klucz otrzymują złoty medal na wystawie w Paryżu. Od kilku lat są już cenione nie tylko w Europie, ale i na świecie. Słyną z wysokiej czystości i starannego wykończenia, co jest zasługą m.in. kunsztu wybitnego papiernika Stanisława Jabłońskiego.

1924

1976

Innowacyjna bibułka

W tym przełomowym dla firmy roku rusza produkcja specjalistycznej – charakteryzującej się miękkością i delikatnością – bibułki, z której wytwarza się m.in. papier toaletowy i chusteczki higieniczne. Sprowadzona w tym celu maszyna uznawana jest za najnowocześniejsze urządzenie tego rodzaju na świecie.

1976

1996

Papiery wartościowe

Głównym akcjonariuszem spółki zostaje firma International Paper, światowy potentat w branży papierniczej. Rozpoczyna się okres intensywnych inwestycji, które ugruntowały pozycję zakładu jako jednego z ważniejszych dostawców papieru na rynku środkowoeuropejskim.

1996

1997

Miękki jak aksamit

W 100. rocznicę istnienia papierni w Kluczach powstaje Velvet, ceniona przez Polaków marka wysokiej jakości chusteczek, a potem całej gamy innych artykułów higienicznych. Zalicza się ona do pionierów rynku w tej branży, zdominowanego wcześniej przez niemarkowe produkty.

1997

2003

Nowe inwestycje

W fabrykę inwestuje korporacja Kimberly-Clark. Międzynarodowy lider w produkcji środków higienicznych wdraża w niej innowacyjne technologie i styl zarządzania, a także uruchamia nowoczesne laboratorium jakości. Zakład produkuje wyroby na potrzeby 10 krajów regionu.

2003

2013

Velvet CARE

Powstaje spółka Velvet CARE z polskim kapitałem, która pozostaje partnerem strategicznym Kimberly-Clark w roli dystrybutora jej wyrobów. Jako firma lokalna, która przez 18 lat zdobyła wiedzę i doświadczenie globalnych koncernów, stale rozwijamy markę Velvet.

2013

2014

Miękkość w najczystszej postaci

Marka Velvet pojawia się w udoskonalonej odsłonie. W trosce o komfort konsumentów stworzyliśmy produkty o jeszcze wyższej jakości i większej miękkości. Są one dostępne w nowej szacie graficznej z misiem polarnym, symbolizującym delikatność, czystość i miękkość…

2014

2015

Jeszcze więcej komfortu i świeżości

Oferta marki Velvet wzbogaciła się o nowe produkty! Z myślą o najmłodszych stworzyliśmy delikatne chusteczki nawilżane dla dzieci, przeznaczone do codziennej pielęgnacji skóry. Dodatkowo uzupełniliśmy nasz asortyment produktowy o miękkie płatki i patyczki kosmetyczne.

2015

2016

Rozwijamy się dla Was

Fabryka zyskuje nowe możliwości produkcyjne dzięki inwestycjom w park maszynowy. Wzbogaciliśmy ofertę ręczników papierowych oraz wprowadziliśmy nowe, innowacyjne formaty chusteczek higienicznych i uniwersalnych: minipaczuszki chusteczek higienicznych oraz nowe kształty opakowań chusteczek uniwersalnych. Jeszcze więcej miękkości i delikatności dla Ciebie i Twoich najbliższych!

2016

2017

Mamy co świętować!

W tym roku świętujemy i to podwójnie. Obchodzimy jubileusz 20-lecia powstania marki Velvet oraz 120-lecia zbudowania zakładów papierniczych w Kluczach. Fabryka założona przez Ludwika Mauvego dała początek naszej historii. Od tego czasu rozwijamy się intensywnie i robimy wszystko, aby dostarczyć naszym klientom produkty najwyższej jakości.

2017