Demakijaż doskonały

Dla każdej kobiety, która troszczy się o zdrowie i wygląd swojej cery, codzienny demakijaż powinien być nieodzownym wieczornym rytuałem.

Dobroczynny sen regeneruje skórę, ale tylko wówczas, kiedy dokładnie i prawidłowo ją oczyścimy. Ważne, by używać właściwie dobranych kosmetyków. Duże znaczenie ma również to, co wykorzystamy do ich nałożenia.

Codzienne oczyszczanie skóry twarzy to podstawa pielęgnacji. Niezmyty makijaż zatyka pory i uniemożliwia właściwą pracę komórek skóry. Nawet po bardzo ciężkim dniu warto wykrzesać z siebie trochę energii, by usunąć z twarzy zanieczyszczenia i resztki kosmetyków. Uchroni to nas przed pojawieniem się wyprysków, podrażnień, a nawet stanów zapalnych. Dobrze oczyszczona skóra pozostanie zdrowa i ładna. Ulubione kosmetyki o przyjemnym zapachu, dobrane odpowiednio do rodzaju cery, oraz delikatne, miłe w dotyku płatki sprawią, że demakijaż nie będzie przykrym obowiązkiem, ale ważną dla naszej urody chwilą relaksu.

Delikatny demakijaż oczu

Demakijaż powinno się zacząć od oczyszczenia oczu. Najlepiej użyć specjalnego dwufazowego płynu,który skutecznie oczyści i lekko natłuści bardzo delikatną skórę wokół oczu. Niekiedy włókna płatków mogą się wpleść w rzęsy albo nawet wpaść do oka. By tego uniknąć, warto sięgnąć po płatki ze złączonymi brzegami, takie jak płatki Velvet Natural Comfort. Na pewno nie rozwarstwiają się one w trakcie demakijażu. Ponadto są bardzo delikatne, bezzapachowe i hipoalergiczne, więc nie podrażnią skóry.

Nawilżone płynem płatki najlepiej położyć na powiekach na kilkanaście sekund, a potem delikatnie przesunąć w kierunku skroni, zaczynając od wewnętrznych kącików oczu. Aby uniknąć tzw. efektu pandy (rozmazanego wokół oczu tuszu), dobrze podłożyć pod rzęsy miękką chusteczkę jednorazową Velvet. Następnie trzeba delikatnie przesunąć płatek z góry na dół i tym sposobem usunąć tusz z rzęs.

 

Oczyszczanie twarzy

Niezależnie od rodzaju cery lepiej nie używać mydła ani kosmetyków zawierających alkohol. Szkodzą one nie tylko cerze delikatnej i wrażliwej. Zaburzają właściwe pH i niszczą płaszcz hydrolipidowy. Lepiej użyć płynu micelarnego albo mleczka do demakijażu. Do oczyszczania świetnie nadaje się ten pierwszy. Zwłaszcza w połączeniu z delikatnym i chłonnym płatkiem kosmetycznym Velvet.

Odświeżające tonizowanie

Aby usunąć resztki zanieczyszczeń i nadmiar sebum, zwęzić pory i odświeżyć skórę, warto użyć toniku. Pamiętajmy, żeby osuszyć wilgotną skórę. Idealne będą do tego naturalne, w stu procentach bawełniane płatki Velvet.

 

Subtelny retusz zamiast pełnego makijażu

Jak ze wszystkim w życiu, tak i z demakijażem nie należy przesadzaćNie powinno się go robić częściej niż dwa razy dziennie. W sytuacjach, kiedy trzeba skorygować nierówno nałożony kosmetyk, usunąć tusz do rzęs, jeśli odbije się na powiece, lub zetrzeć zamieniony w nieładne grudki cień niezastąpione będą delikatne patyczki Vevet Natural Comfort. Świetnie się sprawdzą, kiedy potrzebny będzie precyzyjny i subtelny retusz bez konieczności robienia pełnego demakijażu.