Jakie kwiaty do salonu? Przedstawiamy 3 najmodniejsze rośliny ozdobne

Rośliny pokojowe to element wystroju wnętrz, który żyje, rośnie i oddycha razem z nami. Te zielone, liściaste ozdoby pozwalają poczuć się bliżej natury i po prostu odetchnąć czystszym powietrzem. Zobacz najmodniejsze rośliny doniczkowe i zdecyduj, która najlepiej sprawdzi się w Twoim salonie!

 

Niektóre rośliny ozdobne po prostu zawładnęły wyobraźnią miłośników zielonych wnętrz. Co ciekawe, największą popularnością cieszą się te żelazne, czyli odporne na trudne warunki. Warunkiem popularności jest także maksymalnie prosta forma i ciekawe liście. Przedstawiamy 3 najbardziej interesujące rośliny doniczkowe.

Zamiokulkas zamiolistny – roślina doniczkowa o zgrubiałych liściach

To jedna z tych roślin, którą każdy gdzieś widział, lecz mało kto potrafi przypomnieć sobie jej nazwę. Trzeba przyznać, że zamiokulkas to dość skomplikowane określenie dla tej bardzo minimalistycznej rośliny. Zdyscyplinowane, rosnące ku górze łodygi o sztywnych liściach doskonale prezentują się w nowoczesnych wnętrzach. Z powodu swojej odporności na okresowe przesuszenia często spotykamy je w biurach i budynkach użyteczności publicznej. Aby zamiokulkas rósł zdrowo podłoże powinno być przepuszczalne i próchniczne, o kwaśnym odczynie (pH 5.5 – 6.5).

Monstera dziurawa – roślina doniczkowa do dużych wnętrz

Okazała monstera wygląda na nas z każdego zakątka pism aranżacyjnych, tak więc nie mogło zabraknąć jej i w tym zestawieniu. Naturalne środowisko monstery to lasy tropikalne, gdzie występuje w postaci płożącej lub pnącej. Kiedy rośnie w doniczce również sprawia wrażenie nieco wyjętej spod kontroli, a to ze względu na pokaźne rozmiary, jakie osiąga. Ta roślina ozdobna powinna stać w półcieniu, w miejscu, które nie narazi jej na przeciągi. Monstera rośnie dosyć wolno i wypuszcza zewnętrzne korzenie, których nie należy odcinać.

Palma Areka, czyli Areca lutescens – ozdobna palma doniczkowa

Jeżeli lubicie tropikalne klimaty i chcecie na co dzień przenieść je do swojego wnętrza, postawcie na palmę. Areka może dorównać wysokością domownikom. Trzon rośliny budują wygięte w łuki łodygi, które unoszą podłużne liście. Areka rośnie raczej ku górze, dlatego nie potrzebuje tyle miejsca, co np. monstera, jednak podobnie jak ona wnosi do mieszkania powiew egzotycznej dżungli. Pochodzi z Madagaskaru i wymaga wilgotnego podłoża oraz powietrza. W otoczeniu zbyt suchym może chorować, więc warto często zwilżać jej liście.

Odkryj nowe opakowania chustczek Velvet o lekkich lub bardziej zdecydowanych motywach florystycznych i dopasujcie je do stylu swojego mieszkania!

Sprawdź TUTAJ